Friday, Sept. 14

5pm – Gates open

5pm – Courtyard C
Berklee American Roots Music Program

6pm – Hunter Center
The FreshGrass Composition Commission: Rhiannon Giddens

6pm – Courtyard C
Pinedrop

6:15pm – Courtyard D
The Whiskey Treaty Roadshow

7pm – Courtyard C
Berklee American Roots Music Program

7pm – Joe’s Field
The Lonesome Days

8pm – Courtyard C
Berklee American Roots Music Program

8pm – Joe’s Field
Della Mae

9:15pm – Joe’s Field
Trampled By Turtles

10:40pm – Courtyard D
Yonder Mountain String Band

Saturday, Sept. 15

10:30am – Gates open

10:30am-12:30pm – Hunter Center
FreshGrass Awards: Fiddle & Songwriter

10:30am – Courtyard C
Cradle Switch

11am – Club B10
Béla Fleck: 3-Finger Banjo Workshop

11:15am – Courtyard C
Jeb Barry and the Pawn Shop Saints

11:30am – Courtyard D
Andrew Vogts

12pm – Courtyard C
Band in a Box with The Mammals

12pm – Courtyard D
Emily Keener

12:30pm – Club B10
Altan: Traditional Irish Music Workshop

12:30pm – Joe’s Field
Berklee American Roots Music Program

1pm – Courtyard C
Double Diamond

1:15pm – Hunter Center
Béla Fleck

1:15pm – Courtyard D
Upstate

2pm – Joe’s Field
Molsky’s Mountain Drifters

2:15pm – Courtyard C
Caroline Cotter

3pm – Courtyard D
Darol Anger and Friends: Music of Our People

3:15pm – Courtyard C
Mamma’s Marmalade

4pm – Joe’s Field
The Mammals

4:15pm – Courtyard C
Heather Aubrey Lloyd

5pm – Courtyard D
Rhiannon Giddens

5:15pm – Courtyard C
Clint Alphin

6pm – Joe’s Field
Indigo Girls

6:15pm – Courtyard C
Lauren Pratt

7:15pm – Courtyard C
Masontown

7:30pm – Joe’s Field
Pluckin’: A Bluegrass Tribute to the Grateful Dead with Alison Brown and the FreshGrass All-Stars

9pm – Joe’s Field
Flogging Molly

10:15pm – Courtyard C
Berklee American Roots Music Program

10:30pm – COURTYARD D
**(please note venue change)**
Steep Canyon Rangers

Sunday, Sept. 16

10:30am – Gates open

10:30am-12:30pm – Hunter Center
FreshGrass Awards: Banjo & Band Finalists

10:30am – Courtyard C
Berklee American Roots Music Program

11am – Club B10
Bruce Molsky and Darol Anger: Old-Time Fiddle Workshop

11am – Joe’s Field
Yacouba Sissoko

11:30am – Courtyard C
Ramblin Jug Stompers

11:45am – Courtyard D
Twisted Pine

12pm – Club B10
Happy and Adam Traum: Blues Arrangements for Two Guitars Workshop

12:30pm – Courtyard C
Izzy Heltai

12:30pm – Joe’s Field
The Brother Brothers

1:30pm – Courtyard C
Kitchen Dwellers

1:30pm – Courtyard D
Altan

2:30pm – Courtyard C
Ghosts of Paul Revere

2:30pm – Joe’s Field
Keith Little and Molly Tuttle

2:30pm – Hunter Center
FreshScores: with Anna & ElizabethEmel Mathlouthi, and Leyla McCalla

3:30pm – Courtyard C
Nell & Jim Band

3:30pm – Courtyard D
Alison Brown

4:25pm – Joe’s Field
FreshGrass Award Winners Announced

4:30pm – Joe’s Field
I’m With Her

5pm – Courtyard C
Common Folk Jam

5:50pm – Joe’s Field
Ricky Skaggs & Kentucky Thunder